Прилуцький заклад дошкільної освіти (ясла – садок) комбінованого типу №26 «БІЛОЧКА» Управління освіти Прилуцької міської ради - це маленький всесвіт, який вміщує в собі цілі галактики зі своїми законами, знаннями, інтересами. У нас функціонує дев’ять вікових груп : шість дошкільного віку, одна з яких інкюзивна група, дві групи раннього віку, одна спеціальна група для дітей з порушеннями мовлення. Світлі, просторі приміщення заповнюють дитячі голоси. З першого дня перебування в дошкільному закладі діти оточені постійним піклуванням та увагою всього педагогічного колективу. Кожна дитина в садочку може знайти себе, збагатити свій життєвий досвід, навчитися пізнавати невідоме, непізнане та самоствердитися.
М`які килими, яскраві іграшки, зручні меблі, заповнені свіжими пахощами зеленого розмаїття природного середовища, світлі та просторі групові кімнати бавлять і тішать малюків; приваблюють своїм неповторним інтер’єром просторі та затишні спальні кімнати.
У закладі дошкільної освіти працюють досвідчені люди, знавці своєї справи, які разом із адміністрацією перебувають у постійному пошуку шляхів та оновлення дошкільної освіти. Колектив закладу - це однодумці, яких об’єднує найцінніше - ДИТИНА.
Директор закладу дошкільної освіти Валентина Бербушенко, креативна, розуміє як створити комфортний освітній простір у закладі, реалізовує успішні ідеї щодо покращення якості освіти, забезпечує умови для самореалізації дітей та педагогів.
Легко творити та віддавати своє тепло дітям, коли педагогічний колектив працює у командній взаємодії з вихователем – методистом Тетяною Московченко, вона є генератором, який заводить, запалює і підтримує належний тонус педагогічної діяльності. Робота методичної служби спрямована на створення цільового освітнього простору, в якому зможе повністю реалізуватися творчий потенціал всього педагогічного колективу,
Невід’ємною ланкою в освітньо - виховному процесі є діяльність психологічної службизакладу дошкільної освіти. Основне завдання роботи психолога - зробити життя дитини в дитячому саду зручним, комфортним, перш за все з точки зору дитячої психіки, індивідуальних особливостей її розвитку. Психолог допомагає забезпечити психологічні умови для охорони здоров'я та розвитку особистості дітей. Батьки можуть отримати консультацію психолога з будь – яких типових проблем у вихованні дітей. В спільній роботі вихователя та психолога зосереджено увагу на доцільних психологічних прийомах в індивідуальній роботі з дошкільниками.
Заклад дошкільної освіти спрямовує свою основну роботу на фізичний розвиток дитини, тому фізкультурно – оздоровчий напрямок роботи є пріоритетним, адже саме в перші роки життя дитини закладається фундамент її здоров’я, фізичного розвитку та рухової активності. Для цього у нас створені необхідні умови: є спортивна зала, сольова кімната, літній басейн, спортивні осередки у групових кімнатах.
Фізкультурно – валеологічний блок - це: заняття з фізкультури та валеології, спортивні флешмоби та квести; ранкова гімнастика та гімнастика пробудження після сну, фізкультура на повітрі, хвилинки – здоровинки, загартування, дні здоров’я, спортивні свята та розваги.Проводиться ця робота як частина освітньо – виховного процесу за змістом практико – орієнтовного проекту «Здорова дитина».
У закладі дошкільної освітиі працює 48 працівник:
Вихователь – методист – 1;
Психолог – 1;
Логопед - 1
Керівник музичний – 2;
Інструктор з фізкультури – 1;
Вихователів – 18;
Медична сестра – 1;
Діловод - 1
Технічні працівники – 22;
Кваліфікація педагогічних працівників:
- спеціаліст- 3 педагогів;
- II категорія – 4 педагога;
- I категорія-9 педагога;
- вища категорія – 10 педагога;
- звання «старший вихователь» - 1 педагог
- звання «вихователь-методист» -3 педагоги
- звання « практичний психолог-методист» - 1 педагог
Структура методичної служби ЗДО:
-педагогічна рада;
-відкриті покази;
-інформ-кейс методичної служби;
-марафон інновацій;
-творча година педагога;
- ініціативна група;
-практикуми;
-тренінги.
Навчальна, матеріально - технічна база:
-методичний кабінет;
-кабінет практичного психолога;
-кабінет керівника музичного;
логопедичний кабінет
-медичний кабінет;
-спортивна зала;
-музична зала;
-міні – музей «Берегиня»;
-кімната безпеки.
В серці кожної дитини звучить своя струна. Відшукати цю струну і дати можливість їй зазвучати – це і є покликання педагогічного колективу закладу дошкільної освіти № 26.
Ми поряд із дитинством живемо
Його ми знову й знову проживаєм.
Дитинство в серці щоб завжди жило
Ми кожному дошкільнику бажаєм.
А завтра знову в дитсадок прийдем,
почуємо дзвінкий дитячий гомін
І у душі знов казка оживе,
де кожна стежка рідна і знайома.
Наш садок – це світ дитинства,
Друзів кожен день збира.
Наш садок – дитяча пісня
В серці дзвоником луна.
Наш садок – де люблять серцем
Вихователі дітей.
Наш садок – планета добрих,
Справі відданих людей…